"Osobne sa už nemôžem pozerať na súčasný pseudotrend tzv. okrasných záhrad na Slovensku, ktoré človeku neprinášajú takmer žiaden úžitok okrem estetickej a rekreačnej funkcie. Takýto systém je maximálne neefektívny a vyžaduje neustále hnojenie, postrekovanie a náročnú údržbu. Mojím poslaním je preto vytvárať funkčný ekosystém v záhradách tak, aby boli ekologické, užitočné, pestré, nenáročné a ako vedľajší efekt, pekné. Som si istý, že ekologické záhrady sa stanú trendom aj na Slovensku."

Roman Šabík

Zakladateľ spoločnosti, záhradná architektúra

"Na mojej práci ma najviac baví to, že z čistého papiera, na ktorom postupne vzniká náčrt neskôr prepracovaný do finálneho návrhu, vznikajú záhrady alebo prírodné priestory, z ktorých majú úžitok nielen ľudia, ale aj príroda samotná a viem aspoň takto prispievať k zlepšovaniu životného prostredia. Nie je nič krajšie, ako vidieť, že ľudia majú z našej práce naozaj radosť a záhrada im ponúka množstvo plodov a aj kvitne do krásy. Som vďačná, že môžem robiť niečo, čo má v tomto svete zmysel."

Tatiana Mancová

Dizajn

"Záhrada je čerešničkou na torte každého domu. Človek v nej môže tráviť voľný čas, oddychovať alebo aj pracovať. Ideálne, keď si v nej môže človek aj niečo odtrhnúť a priamo zjesť. Lebo nič nechutí lepšie ako plody vlastnej záhrady.
Najradšej tvorím záhrady jedlé. Je radosť sledovať, ako veľakrát z neúrodnej zeme počas niekoľkých dní vytvoríme niečo pekné a hodnotné, čo bude slúžiť ešte dlhé roky. Bude prinášať úrodu a poteší každého, kto do nej vstúpi. To je veľmi dobrý pocit. To mám na tejto práci najradšej." 

Michal Drienik

Realizácie

"Vyštudoval som na Strednej záhradnickej škole v Malinove a neskôr na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre odbor záhradníctvo. Na záhradníckej práci ma baví to, že svojou prácou vytvárame prírodné záhrady, ktoré slúžia nielen "nám", ale aj budúcim generáciám. Z týchto výsadieb je nielen úžitkový efekt v podobe úrody, ale aj estetický. Taktiež vysádzaním zelene zlepšujeme naše životné prostredie."

Miroslav Herák

Realizácie

"Záhradám sa venujem už 5 rokov. Mám za sebou realizácie okrasných aj úžitkových ekozáhrad, ale najlepší pocit mám z toho, keď majú zákazníci pôžitok zo záhrady a tešia sa z prírody okolo seba."

Attila Adam

Realizácie

© A.O. ITAZ s. r. o.